30. 8. svátek má Vladěna

Pozor na cesty do Prahy! První zářijový týden přinese komplikace

AKTUÁLNĚ
30. srpna 2026   (14:40)
Pozor na cesty do Prahy! První zářijový týden přinese komplikace
foto: Středočeký kraj / se souhlasem

S koncem prázdnin musí cestující očekávat kvůli zvýšené intenzitě dopravy také zpožďování autobusových linek zejména na hlavních příjezdových tazích ze Středočeského kraje do hlavního města.


Situaci ještě v prvním zářijovém týdnu zkomplikuje zúžení rychlostní silnice I/4 u Jíloviště i pokračující zúžení Roztocké ulice směrem do pražských Dejvic. Zpoždění v těchto místech se mohou v ranní špičce pohybovat i kolem 30 minut.

Právě pokračující výstavba mostu přes rychlostní silnici I/4 u středočeského Jíloviště bude od 9. hodiny ranní v úterý 1. září až do konce pátku 4. září od jihozápadu zúžena v každém směru ze dvou do jednoho jízdního pruhu. Vzhledem k již tak vysoké intenzitě provozu na tomto silničním tahu z jižních Čech, od Příbrami i Mníšku pod Brdy směrem do Prahy očekáváme větší komplikace zejména v ranní špičce.

Autobusové linky 317, 319, 320, 392, 393, 395, 407, 416, 420, 428 zde mohou nabrat zpoždění přesahující i 30 minut. Po dobu zúžení také nebudou linky 317, 320 a 961 zastavovat v zastávkách Jíloviště, Rozcestí Trnová a Jíloviště, Hlavní silnice. S ohledem na nemožnost časově rozumné objízdné trasy doporučujeme si na cestu z těchto oblastí vyhradit delší časovou rezervu.

Další komplikace mohou spolu se začátkem září nastat také na autobusových linkách ve směru od Roztok a Suchdola, a to kvůli pokračující opravě kanalizace v Roztocké ulici, kvůli které je dočasně zrušena část vyhrazeného pruhu pro autobusy ve směru do Dejvic. I zde je potřeba počítat s možným zpožděním na linkách 107, 147, 340 a 350 zejména v ranní špičce. Omezení v Roztocké ulici má trvat do 6. září.

Omezení pokračuje i na dálnici D1 kvůli rekonstrukci mostu Šmejkalka. I zde již během prázdnin docházelo k častému zpožďování spojů a s očekávanou rostoucí intenzitou dopravy v září se i zde mohou zpoždění linek navýšit. Týká se autobusových linek 401, 402 a 406.

Dobrou zprávou je naopak konec uzavírky v Plzeňské ulici v Praze 5.

Platnost jízdních dokladů PID v případě zpoždění
V případě zpoždění spoje se cestující nemusí obávat uložení přirážky k jízdnému z důvodu skutečného pozdějšího příjezdu. Pro posouzení platnosti jízdního dokladu je rozhodující čas uvedený v platném jízdním řádu.

"Pokud cestující přestupuje na další spoj a v návaznosti na zpoždění uplyne časová platnost jeho jízdenky, doporučujeme vyžádat si u řidiče potvrzení o zpoždění. Toto potvrzení slouží jako doklad o návaznosti cesty a skutečnosti, že k prodloužení přepravy došlo z důvodu zpoždění spoje, nikoliv zaviněním cestujícího," radí krajský úřad.

Informace o aktuálních polohách spojů PID: https://mapa.pid.cz/?filter&zoom=11.0&lon=14.4500&lat=50.0800&stops=false.


Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: Středočeskký kraj
autor: Karel Hutr








Další články

Poslední měření sezony zjistilo zhoršení kvality vody na Živohošti Poslední měření sezony zjistilo zhoršení kvality vody na Živohošti Na některých středočeských koupalištích se v závěru prázdnin mírně zhoršila kvalita … AKTUÁLNĚ „Já sem nechodím proto, abych byl druhý.“ Trenér Marek Čurilla o postupu, tvrdosti, mládeži i tom, proč je Příbram jeho druhý domov „Já sem nechodím proto, abych byl druhý.“ Trenér Marek Čurilla o postupu, tvrdosti, mládeži i tom, proč je Příbram jeho druhý domov Marek Čurilla je hlavním trenérem juniorky HC Baník Příbram a zároveň vede i dorost. V … ROZHOVOR Kdo chce město pro všechny generace? Příbramští patrioti vstupují do voleb Kdo chce město pro všechny generace? Příbramští patrioti vstupují do voleb Zájmem Příbramských patriotů, pod vedením místostarosty Miroslava Peterky, je … VOLBY 2026 Smlouva o telefonu: dokument, který by dnes potřebovala půlka internetu Smlouva o telefonu: dokument, který by dnes potřebovala půlka internetu Debaty o tom, kdy dát dětem první telefon, jak ho zakázat ve školách, kdy pustit děti … NÁZOR Český červený kříž pokračuje na zámku v Bukovanech v odkazu Alice G. Masarykové Český červený kříž pokračuje na zámku v Bukovanech v odkazu Alice G. Masarykové Zámek v Bukovanech na Příbramsku sloužil po více než devadesát let jako ozdravovna a … AKTUÁLNĚ Rok práce, skryté poškození a vlhkost ve zdech. Kaple sv. Kříže se po rekonstrukci otevírá Rok práce, skryté poškození a vlhkost ve zdech. Kaple sv. Kříže se po rekonstrukci otevírá Kaple sv. Kříže na Starém hřbitově v Příbrami je po rozsáhlé rekonstrukci opět … AKTUÁLNĚ Helma může zachránit život! Policisté na Příbramsku kontrolovali cyklisty Helma může zachránit život! Policisté na Příbramsku kontrolovali cyklisty Při jízdě na kole může rozhodovat o životě. Přilba není zbytečnost, ale důležitý … DOPRAVA Kultura bez bariér. Státní muzea budou první neděli zdarma — velká úleva pro rodiny i návštěvníky, kteří počítají každou korunu Kultura bez bariér. Státní muzea budou první neděli zdarma — velká úleva pro rodiny i návštěvníky, kteří počítají každou korunu Od září se otevře možnost, která může změnit víkendové plány mnoha lidí. Státní muzea … AKTUÁLNĚ /RECEPTY/ Červené klenoty lesa: Brusinky nejsou jen ozdobou svíčkové /RECEPTY/ Červené klenoty lesa: Brusinky nejsou jen ozdobou svíčkové Vrchol léta bývá ve znamení houbaření, ale pokračuje i sběr lesních plodů. Na houby si … POZNÁVÁME BRDY
Pohonné hmoty v Příbrami: Naftu některé čerpačky zdražily Pohonné hmoty v Příbrami: Naftu některé čerpačky zdražily Za benzin Natural 95 zaplatíte momentálně v Příbrami v rozmezí od 40,90 Kč do 41,90 Kč … AKTUÁLNĚ
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz