Gastro agent hodnotí: Restaurace Atollo
9. července 2022 (18:38)
Dalších 5 fotografií v galerii
foto: pribram.cz / Veronika Vitásková
Restaurace Atollo se nachází na kraji Mariánské ulice v těsné blízkosti náměstí na Březových Horách. Hosté mohou využít přilehlé parkoviště a v případě vysoké obsazenosti i parkovací plochy kolem náměstí.
Interiér restaurace je velmi příjemný, v námořnickém stylu. Dominuje maják, ale naleznete zde i část lodi, záchranné kruhy a snad všechny dveře vypadají jako vstupy do kajuty. Se vzhledem restaurace koresponduje i nabídka jídel, ve které kromě italských specialit najdete i každý den nabídku čerstvých ryb. Velmi se nám líbilo i osvětlení restaurace, které je intimní, a přitom dostatečně silné. Momentálně prochází renovací fasáda domu, která působí velice přívětivým dojmem. Obsluha je na profesionální úrovni, ochotná a usměvavá, která ráda představí denní nabídku a poradí s výběrem. Jelikož jsme restauraci navštívili v poledních hodinách a jeden z nás se příliš nekamarádí s laktózou, narazili jsme na první problém. V rámci denní nabídky obsahovala téměř všechna jídla mléčné výrobky. Bohužel nám nebyla nabídnuta alternativa, což hodnotíme jako mínus. Přitom by stačilo zákazníkovi vyjít vstříc a nabídnout alternativní pokrm.
Další zápory se v Atollu hledají opravdu těžce, snad jen židle, které působí bytelným dojmem, nejsou při delším sezení úplně pohodlné. Sociální zařízení je zde udržováno, a ačkoliv už nějakou dobu pamatuje, o čistotu bylo postaráno bez jakýchkoliv připomínek.
Jako první pokrm jsme ochutnali kuřecí vývar s masem a nudlemi (45 korun). Polévka byla na stole během pěti minut a chutnala výtečně. Zde kuchař nešetřil na dostatečném množství kuřecího masa.
foto: pribram.cz / Veronika Vitásková
Jako první hlavní pokrm jsme si objednali špagety aglio olio e peperoncino (119 korun). Tyto špagety jsou klasikou italské kuchyně a mají jednu podstatnou výhodu. Jednodušší jídlo na vaření snad ani nenajdete, a přitom je to skvělý relativně lehký pokrm. Českým ekvivalentem názvu může být „špagety s česnekem, olivovým olejem a chilli“. Jídlo původně pochází z italské Neapole a v této oblasti se špagety často nahrazují těstovinami Linguine. Tento pokrm jsme si v Atollu původně dát nechtěli, ale náš mléčný „chabrus“ neměl na vybranou. Zde musíme čtenáře informovat, že podle fotografie nelze vyvodit objektivní posudek. Jídlo na přání obsahovalo mnohem méně feferonek a na vrchu chyběl parmazán. Ale našemu „antimléčňákovi“ špagety chutnaly.
foto: pribram.cz / Veronika Vitásková
Dalším hlavním chodem byl cordon bleu s bramborovou kaší (169 korun). Název cordon bleu vznikl podle vyznamenání pro nejlepší francouzské kuchaře – modrá šerpa nebo také modrá stuha. Pod tímto názvem vznikla na konci 19. století v Paříži i soukromá škola nejvyššího kuchařského umění, kde také vymysleli tento modifikovaný recept na řízek. A v téhle restauraci by si Francouzi pravděpodobně pochutnali. Kaše byla poctivá, kvůli cordon bleu stojí do Atolla opět zavítat.
foto: pribram.cz / Veronika Vitásková
A máme tady další hodnocené jídlo. Tentokrát přinesl číšník na stůl vepřovou panenku v pepřové omáčce a hranolky (225 korun). Při návštěvě této restaurace jsme věděli, že záporně hodnotit kuchaře bude velmi obtížné. A předpokládali jsme správně. Maso bylo výborně propečené, omáčka neměla chybu. Sice porce působila takříkajíc chudě, nás nakrmila dostatečně.
foto: pribram.cz / Veronika Vitásková
Posledním dalším chodem byla šunková pizza (149 korun) - na přání s mozzarellou a šunkou navíc (209 korun). Tento pokrm původem pochází z Itálie a stal se oblíbeným jídlem po celém světě. Na první pohled se v Atollu jednalo o oku lahodící jídlo. V minulosti jsme hodnotili příbramské pizzerie, některé z nich jsme tak trošku pohanili. Zde ale nebylo co vytknout. Těsto tenké, rajčatový základ bez připomínek, našemu „antimléčňákovi“ se sbíhaly sliny.
foto: pribram.cz / Veronika Vitásková
Jako dezert jsme zvolili domácí tiramisu (85 korun). Tiramisu je dnes jedním z nejoblíbenějších a nejznámějších italských receptů. Dějiny moderního receptu se dají vysledovat překvapivě pouze do roku 1970 do města Treviso v severní Itálii. Za „otce tiramisu“ je považován Ado Campeol. Podobné recepty ale pocházejí už z doby renesance a ze Sieny, Florencie a Benátek. Dezert byl v Atollu jemný, krém dobře našlehaný, ne moc sladký a skvěle naservírovaný.
foto: pribram.cz / Veronika Vitásková
Náš dojem z restaurace Atollo je velice pozitivní. Restaurace nabízí opravdu hezké prostředí, profesionální a milou obsluhu a výborné jídlo. Kladně hodnotíme také denní nabídku čerstvých ryb a mořských plodů. Tentokrát udělujeme zatím nejvyšší hodnocení 9,5/10.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Martin Novotný, Eliška Krásnohorská, Veronika Vitásková, Jakub Pečenka
Související
•Gastro agent hodnotí: Equitana Hotel Resort
•Gastro agent hodnotí: Restaurace U Statkáře
•Gastro agent hodnotí: Restaurace Pivovaru Podlesí