23. 10. svátek má Teodor

Výhru FK Příbram nad Admirou odtáhli dorostenci, hokejisté zpátky v sedle, Kocouři pokračují v trápení, krasobruslařky braly bronz

22. října 2024   (07:00)

Vesměs povedený víkend mají za sebou příbramští sportovci. Plný počet bodů zapsali za vítězství fotbalisté i hokejisté. Herně i výsledkově se naopak trápí volejbalisté Troxu. Bronzové medaile si v Táboře a Pardubicích vybruslily Krákorová s Křivovou.

FK Příbram přehrála Admiru Praha i s dorostenci
FK Příbram - FK Admira Praha 2:1 (1:0)

S historicky nejmladší sestavou dokázal FK Příbram v 11. kole A skupiny ČFL přehrát na domácím hřišti pražskou Admiru a napravil tak dojem po dvou předchozích zaváháních. Příbram předvedla zejména v prvním poločase povedený výkon, protkaný velkým elánem a poctivou prací mladých hráčů. „Měli jsme řadu situací, hráli jsme s velkým nadšením, bylo tam mnoho získaných míčů, zakončení, příležitostí. Škoda, že z toho byl nakonec jen jeden gól,“ glosoval po zápase trenér v rozhovoru pro klubový web.

Na povedený výkon se domácím podařilo navázat i ve druhé půli. Po deseti minutách hry přidal druhou branku Vott, ale hosté nesložili zbraně. Její vysocí hráči působili Příbrami potíže při nakopávaných míčích. „Po jedné takové situaci, kdy jsme propadli ve středu obrany, krásně trefil k tyči a udělali z toho drama,“ popisoval Kohout. Pernou půlhodinku ale domácí přežili již bez další gólové úhony a připsali si cenné vítězství.
Na povedený výkon se domácím podařilo navázat …
„Je to historický moment, protože dneska jsme byli nejmladší Příbram, která tady kdy byla,“ zdůraznil v pozápasovém proslovu v kabině trenér Jiří Kohout. „Patří vám absolutorium, makali jste," dodal. Hráči si za to užili v pondělí vítané volno a v dalších dnech se budou již připravovat na další zápas, který je čeká v sobotu od 10:15 na hřišti Loko Praha.
„Je to historický moment, protože dneska jsme …
Kocouři doma podlehli Dukle Liberec
VK TROX Příbram – VK Dukla Liberec 0:3 (16:25, 22:25, 23:25)

Netradičně v neděli odehráli příbramští volejbalisté utkání pátého kola proti Dukle Liberec. Bohužel ani tentokrát nenašli Kocouři cestu z bludného kruhu ven. Dukla byla lepší prakticky ve všech herních činnostech a od začátku utkání tahala za delší konec. První dva sety hořeli domácí na příjmu, sami naopak nedokázali soupeře zatlačit podáním. Teprve ve třetím dějství se obraz hry trochu vyrovnal a Příbrami se podařilo vrátit do zápasu. Skóre se přelévalo z jedné strany na druhou, ale v rozhodujících momentech předvedli hosté znovu koncentrovanější výkon s menším počtem chyb. Domácí se přesto nevzdali a bojovným výkonem se přiblížili 2 body na dosah vítězství v setu (23:21). Z jednoznačného zápasu byla najednou dramatická zápletka. Hosté si však nakonec poradili a díky pečlivé obraně a následnému útoku set otočili ve svůj prospěch.
VK TROX …

Rozpačitý z pokračujících výkonů svých svěřenců byl i trenér Démar. „Další zápas, který jsme nezvládli po psychické stránce, hrozně škoda prvního setu, kde jsme měli ukázat, že jsme doma, ale totálně jsme ho nezvládli hlavou a prohráli jsme 25:16. Druhý a třetí set byly vyrovnané koncovky, ale v důležitých chvílích si nevěříme a bojíme se vyhrát set, bojí se vyhrát balon, a to je tak asi všechno.“

Příbram se příští sobotu představí na hřišti Zlína, kde bude usilovat o zlomení nepříjemné série.
Rozpačitý z pokračujících výkonů svých …
Krasobruslařky přivezly placku z Teplic i Pardubic
Bruslařský klub Příbram se zúčastnil o víkendu Velké ceny Teplic, kde po velmi pěkné volné jízdě obsadila Lucie Krákorová v kategorii mladších žaček 3. místo.
Krasobruslařky přivezly placku z Teplic i …
Zároveň se v Pardubicích konal závod Českého poháru Malá cena, kde v silné konkurenci kategorie žaček obsadila po krátkém programu Viktorie Křivová 1.misto a po chybičkách ve volné jízdě konečné 3. místo. V kategorii dorostenek se představila Klára Štefany a obsadila 15. místo.
Zároveň se v Pardubicích konal závod Českého …
HC Příbram si veze 3 body za výhru v Ústí
HC Slovan Ústečtí Lvi – HC Příbram 2:4 (0:1, 1:1, 1:2)

Baník v minulém kole poprvé nečekaně zaváhal na domácím ledě, když po divoké přestřelce 5:6 prohrál s papírově slabším Mostem, vedeným Vladimírem Růžičkou.

V sobotu zavítala Příbram v rámci 9. kola na led ústeckého Slovanu a toužila po napravení reputace. Vstup do utkání se jí vydařil a již v 6. minutě šla do vedení po úspěšně zakončeném samostatném úniku Petra Kafky. Přes řadu šancí se domácím podařilo srovnat až ve 25. minutě povedenou ranou Gajarského nad rameno Jirouška. V polovině utkání byl za podkopnutí vyloučen do konce zápasu Jakub Trefný a Příbram okamžitě trestala. Rychlou kombinaci na jeden dotek zakončil nadvakrát Tadeáš Pinkas a Baník odcházel do šaten s jednogólovým náskokem (1:2).
Slovan po další povedené akci dua Gajarský – Simon dokázal znovu srovnat, ale nerozhodný stav nevydržel dlouho. Josef Hasman nahazoval kotouč před branku, kde zaúřadoval přesnou tečí na hraně pravidel Matěj Kvasnička a nasměroval puk za záda domácího gólmana. V závěru zkusili Ústečtí risk bez brankáře, který však nevyšel a Josef Hasman uzavřel skóre na konečných 2:4 pro Příbram.

„Dnes to byl velmi těžký zápas. Ústí hrálo moc dobře, dlouho to bylo vyrovnané. Rozhodovalo se asi v naší dlouhé přesilovce v druhé třetině, ve které jsme se jednou trefili. Kdybychom dali víc gólů, tak by pro nás bylo utkání jednodušší. Ústí ale hrálo dobře, je nabruslené, ve třetí třetině znovu srovnalo. Na to jsme ale dokázali odpovědět, a to definitivně rozhodlo,“ ocenil vítězství svého týmu asistent trenéra Roubík, který v Ústí dlouhé roky hrával.
Slovan po další povedené akci dua Gajarský – …

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Oldřich Kozák

Den Středočeského kraje otevře muzea a památníky za snížené vstupné Den Středočeského kraje otevře muzea a památníky za snížené vstupné Za korunu můžete v pondělí 28. října navštívit Hornické muzeum Příbram a Památník … Divoká honička na Příbramsku: Bez řidičáku ujížděl přes několik obcí a nakonec havaroval Divoká honička na Příbramsku: Bez řidičáku ujížděl přes několik obcí a nakonec havaroval Zážitek plný nebezpečí a adrenalinu absolvovali nedávno dopravní policisté při … VLS nasadily proti kůrovci družice a umělou inteligenci na Šumavě a v Brdech VLS nasadily proti kůrovci družice a umělou inteligenci na Šumavě a v Brdech Vojenské lesy a statky ČR (VLS) nasadily letos proti kůrovci na Šumavě, v Brdech a v … Lesy jsou plné houbařů. Někteří se vrátí domů až s pomocí policie Lesy jsou plné houbařů. Někteří se vrátí domů až s pomocí policie Houbaři se po loňské bídné sezoně dočkali bohaté úrody. Jenže je občas musí dohledat … Stavbaři v Březnici na Příbramsku dokončili opravu kamenného mostu z roku 1899 Stavbaři v Březnici na Příbramsku dokončili opravu kamenného mostu z roku 1899 Stavbaři v Březnici na Příbramsku dokončili opravu kamenného mostu z roku 1899, který … Jaké bude počasí v listopadu? Meteorologové zveřejnili dlouhodobou předpověď Jaké bude počasí v listopadu? Meteorologové zveřejnili dlouhodobou předpověď Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) zveřejnil výhled počasí na 4 následující týdny. … Příbramští policisté rozdávali o víkendu pokuty za nepřiměřenou rychlost Příbramští policisté rozdávali o víkendu pokuty za nepřiměřenou rychlost Příbramská policie se o víkendu zaměřila na jednu z nejčastějších příčin dopravních … Čeká nás slunečný týden s nejvyššími teplotami nad 15 stupni Celsia Čeká nás slunečný týden s nejvyššími teplotami nad 15 stupni Celsia Česko má před sebou převážně slunečný týden. Teplotní maxima se budou většinou … Čelní srážka dvou motorkářů u Milevska skončila tragicky Čelní srážka dvou motorkářů u Milevska skončila tragicky Nedělní vyjížďka motorkáře na „harleyi“ nedaleko Milevska měla fatální …
Fascinující nebe: Mořské vlny na obloze středních Čech Fascinující nebe: Mořské vlny na obloze středních Čech Ve středních Čechách mohli lidé pozorovat mraky připomínající mořské vlny.