V Hornickém muzeu se vydáte za pohádkami do podzemí i za výhledy z výšky
23. září 2024 (18:00)
foto: Hornické muzeum Příbram
Na poslední víkend v září připravilo Hornické muzeum Příbram speciální prohlídky Prokopské štoly s písničkami a hranými scénkami a akci Den věží a rozhleden.
Na dny 28. a 29. září připravilo Hornické muzeum Příbram program, který zavede do podzemí i na nejvyšší místa muzejních budov. Speciální prohlídky Prokopské štoly se konají po celý víkend. V sobotu 28. září se muzeum znovu připojí Dnem věží a rozhleden k akci, která během následujícího měsíce otevře vyhlídková místa po celé republice.
Akce Hornické pohádky v areálu dolu Anna návštěvníky zavede do časů, kdy se v příbramských dolech dobývala stříbrná a olověná ruda. Víkendové prohlídky tajemně osvětlené Prokopské štoly doprovázejí písničky, hrané scénky a jízdy důlním vláčkem. První prohlídka začíná v 9.00, poslední zájemci absolvují od 16.00. Vzhledem k omezené kapacitě vláčku je vhodná předchozí rezervace na tel. čísle 318 630 149 (účast je možná pouze pro děti od tří let). Návštěvníci si navíc mohou prohlédnout parní těžní stroj za snížené vstupné deset korun.
V sobotu 28. září si během Dne věží a rozhleden z výšky prohlédnete Příbram i okolní krajinu. Návštěvu muzea zpestří prohlídky těžních věží a vyhlídkové věže Památníku Vojna Lešetice. Věž Ševčinského dolu nabízí výhled na město z ochozu ve výšce 23 metrů, který doplňuje panorama od Jana Čáky. Ve věži nad dolem Vojtěch (s vyhlídkovou plošinou ve výšce 27 m) jsou vystavena výtvarná díla Karla Hojdena. Z výšky třinácti metrů obhlédnete také bývalý pracovní tábor Vojna a okolí osady Žežice. Vstup na vyhlídky stojí v tento den symbolickou jednu korunu. Otevřeno je od 9.00 do 17.00, poslední prohlídky začínají v 16.00.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Magdalena Rezková
Související
•Berounské muzeum vystavuje dílo zapomenutého malíře Josefa Kotrby
•Huť Barbora byla oceněna v soutěži Stavba roku Středočeského kraje 2024. V plánu je revitalizace venkovního areálu
•V Památníku Antonína Dvořáka začíná koncertní cyklus Hudební podzim