22. 9. svátek má Darina

Sportovní servis: Úspěšný návrat Pudilové do Oktagonu, FK Příbram pouze remizoval s béčkem Dukly, Baník prohrál v Táboře

22. září 2024   (12:30)

Uplynulý týden přinesl proměnlivé výsledky příbramských sportovců. Fotbalisté se doma trápili s béčkem Dukly, hokejový Baník vytěžil z úvodních dvou zápasů nové sezony 3 body. Pudilová slaví vítězný návrat do Oktagonu, výkonem proti norské soupeřce ale úplně nepřesvědčila.

Vítězný návrat Pudilové do Oktagogu
Přední česká MMA bojovnice Lucie Pudilová se vrátila vítězně do organizace Oktagon, když v Brně porazila na body Cecilii Bolanderovou z Norska. Třicetiletá rodačka z Příbrami se do Oktagonu vrátila poté, co na konci července skončila v elitní světové organizaci UFC.

Pudilová byla proti stejně staré Bolanderové favoritkou, v úvodu získala převahu. Postupem času byla ale v zápase, jenž se většinou odehrával v postoji a dominoval mu box, lepší norská bojovnice. Nakonec ale vyhrála těsně 2:1 na body Pudilová.

"Bylo to super, jsem zpět. Děkuji fanouškům, že mě podporovali, i když se mi nedaří," řekla Pudilová, která v Oktagonu zápasila již v letech 2020 až 2022. Následně ale podruhé zamířila do UFC. Po dnešní výhře promotér česko-slovenské organizace Ondřej Novotný ohlásil, že se Pudilová představí v titulovém boji v bantamové kategorii proti Lucii Szabové ze Slovenska.
Neproměněná penalta v závěru utkání stála FK Příbram 2 body
Příbramští fotbalisté toužili v pátečním domácím zápase proti Dukle Praha B napravit 2 týdny starou porážku s Táborskou akademií. V zápase dvou zcela odlišných poločasů musela Příbram po mizerném výkonu v první půli dohánět dvougólové manko. Domácím pomohla kontaktní branka v závěru prvního poločasu po gólu Antwiho.

Následovala důrazná poločasová promluva trenéra Kohouta v kabině. „Zvýšili jsme hlas. Pojmenovali jsme si věci a řekli hráčům, že tímhle způsobem se v domácích podmínkách určitě nechceme prezentovat,“ poodhalil trenér obsah sdělení směrem k hráčům.

Druhý poločas skutečně přinesl zlepšení herního projevu domácího mužstva. Hrálo se defacto na jednu bránu, Příbram měla řadu šancí a závarů. Ty však vyústily pouze ve vyrovnávací branku Ajetiho v 69. minutě. Kontroverzi a rozčilení domácích přinesl závěr utkání, ve kterém mohla o osudu utkání rozhodnout výstavní dalekonosná střela Loica na hranici šestnáctky, která se od břevna odrazila do těsné blízkosti brankové čáry. Příbramští viděli míč v bráně, ale rozhodčí byl opačného názoru. Všechny tři body měl na kopačkách v samotném závěru utkání ještě střídající Tolno, který kopal penaltu po faulu na Švestku. Jeho nedůrazný pokus však zlikvidoval hostující brankář Vácha, a tak se oba týmy rozešly smírně 2:2. Příbrami patří v průběžné tabulce čtvrté místo. Na první Domažlice ztrácí tři body, má ale odehráno o zápas více.
Neproměněná penalta v závěru utkání stála FK …
Příbramští hokejisté na úvod porazili Řisuty, v sobotu nestačili na Tábor
Baník zahájil novou sezonu 2024/2025 středeční dramatickou bitvou na domácím ledě proti dlouholetému účastníkovi druhé ligy HC Řisuty. Zápas nahoru dolů přinesl dvě vyrovnané úvodní třetiny a skóre 3:3. O vítězi utkání rozhodovalo nakonec až závěrečné dějství, kdy po gólu Lukáše Bednaříka získala Příbram jednobrankové vedení. Řisuty se tlačily za vyrovnáním, ale jejich naděje nakonec utnul Tadeáš Pinkas, který střelou do prázdné brány uzavřel skóre utkání na 5:3.

V sobotu čekala příbramské hokejisty další náročná výzva v podobě zápasu na ledě favorizovaného Tábora. Bojovný výkon Baníku na Tábor ovšem nestačil. Domácím se podařilo získat v průběhu druhé třetiny čtyřbrankové vedení, které se Příbrami přes veškerou snahu již nepodařilo zlikvidovat. Baník si tak v letošním ročníku druhé ligy připsal první porážku 2:5.
Příbramští hokejisté na úvod porazili Řisuty, …

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Oldřich Kozák