Podbrdské muzeum otevře v dubnu novou výstavu a zve na koncert žáků místní ZUŠ
31. března 2024 (13:08)
foto: Podbrdské muzeum
Vernisáž výstavy příbramského výtvarníka Iva Buriana s názvem Sumarizace se uskuteční 18. dubna, doprovodí ji vystoupení Míši Mádlové a Petra Vašiny.
Až do 14. dubna pokračuje v Podbrdském muzeu v Rožmitále pod Třemšínem výstava obrazů Magdaleny Kolářové, která působí i jako pedagožka na základní umělecké škole v Příbrami. Dubnovou novinkou pak bude představení dalšího příbramského výtvarníka.
Vernisáž výstavy Iva Buriana nazvanou Sumarizace pořádá rožmitálské muzeum ve čtvrtek 18. dubna od 17.00, hudebně ji doladí vystoupení Míši Mádlové a Petra Vašiny. Sumarizaci můžete v galerii Podbrdského muzea zhlédnout do 19. května.
Program příštího měsíce dále nabídne koncert ZUŠ Jakuba Jana Ryby věnovaný současnému skladateli Emilu Hradeckému, pedagogovi a vydavateli, který se často inspiruje taneční a jazzovou hudbou. Žáci kytarového, klavírního a pěveckého oddělení školy v muzeu vystoupí 25. dubna od 17.00.
K tématu blížících se Velikonoc mohou zájemci přispět (fotografickou) ukázkou velikonočního beránka, snímky soutěží o toho nejkrásnějšího. Fotografii velikonočního beránka za oknem zašlete na e-mail pm@podbrdskemuzeum.cz. Vítěze zveřejní Třemšínské listy v květnovém vydání.
S tvůrčí činností je spojena i letošní Slavnost královny Johanky. „Všechny, kteří rádi tvoří, malé i velké, zveme k účasti na Výtvarném tvoření pro královnu Johanku, letos na téma rytířský turnaj. Vaše obrázky a výrobky budou vystaveny na slavnosti v sobotu 22. června a potěší nejen samotnou královnu, ale i širokou veřejnost,“ vyzývá k účasti Podbrdské muzeum. Podrobnosti o všech akcích najdete na webu podbrdskemuzeum.cz.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Magdalena Rezková
Související
•Dobříš vloni snížila produkci směsného komunálního odpadu o 37 tun, lidé třídí více
•Koncert v hořovickém kostele připomene skladby Jana a Antonína Slavíkových
•Zalánských madon byly vyřezány tisíce. Dostaly se až do Bavorska nebo Rakouska