Máte volnou hodinu týdně? ADRA hledá dobrovolníky k dětem a seniorům
16. října 2025 (17:05)

foto: Dobrovolnické centrum ADRA Příbram / se souhlasem
Dobrovolníci pomáhají s přípravou do školy a tvořením, jsou společníky na procházkách nebo při muzicírování.
Dobrovolnické centrum ADRA v Příbrami dlouhodobě pomáhá dětem ze sociálně znevýhodněného prostředí, lidem s handicapem a seniorům. Organizace nyní hledá zájemce o dobrovolnickou činnost jako pomoc s učením a přípravou do školy, při procházkách, tvoření či muzicírování. „Máte-li alespoň hodinu volného času týdně, chuť pomáhat a zlepšovat životy lidí v našem městě, přijďte k nám. ADRA hledá lidi s dobrým srdcem, kteří by rádi věnovali svůj čas potřebným,“ říká za Dobrovolnické centrum ADRA Příbram koordinátor dobrovolníků v zařízeních Martin Čermák.
Do projektu Kamarád hledá kamaráda ADRA přivítá mladé lidi jako „parťáky“ dětí, jejichž zázemí není úplně ideální. Díky projektu získají někoho, kdo za nimi pravidelně dochází a dokáže smysluplně naplnit jejich volný čas. „Projekt spojuje mladé dobrovolníky a dobrovolnice s dětmi, kterým se hodí podpora v rámci jejich školních aktivit. Setkávání lidí z různých socioekonomických skupin je obohacující pro všechny zúčastněné, především ale pomáhá dětem zvládat školní povinnosti a motivuje je, aby se vzdělávaly i mimo samotnou školní docházku,“ vysvětluje koordinátor.
Nováčky nabírá také studentský klub Pátečníci. Jeho členové docházejí do zařízení pro seniory a osoby se zdravotním handicapem. Pátečníci pro klienty vymýšlejí zábavný program, organizují benefiční události jako koncerty a běžecké akce. „V příbramské Adře ale najdou uplatnění lidé všech generací a zájmů. Naši dobrovolníci a dobrovolnice docházejí za seniory individuálně nebo se podílejí na víkendových programech v domovech,“ dodává Martin Čermák.
Podrobné informace o aktivitách Adry najdete na webu adrapribram.cz, kde je k dispozici i přihláška pro zájemce o dobrovolnictví. Organizaci můžete kontaktovat také prostřednictvím sociálních sítí.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
autor: Magdalena Rezková
Další články









